Sunday, March 06, 2011

Pilan yaptım Pilan

Uzun zamandır bir şeyler yazmıyordum. Çok da uzun olmadı. Öncelikle demek istiyorum ki bu böyle komikli bir yazı olmayacak. Gerçi ben kıral kişiliğe sahip bir insan olduğumdan içinde komik içerikli şeyler yine bulunur ama yazının anafikri komiklik deyil. Öyle bir beklentisi olan okumasın.

Biliyorsunuz ya da nereden bilesiniz çok da skinizde değildir, 6-7 aydır bir hastalık içerisindeyim. Önceden bilmeyenler için söyleyeyim ki merak etmeyin ölümcül bir şey değil. 4-5 aydır ilaç kullanmama rağmen şikayetlerim tam geçmemişti ama eskisi gibi de deyildim tabiki. Yine de endoskobi şekillerine bi gireyim dedim.(Ben demedim doktor dedi.) Yaptırmadan önce ciddi olarak kanser olduğumu düşünüyordum. Hep o internete yalan yanlış bilgiler veren orospu evlatları yüzündendi bunlar. Perşembe sabahı yaptırdım, gastrit dışında bir şey çıkmadı çok şükür. Bazı ahbablarımı kanserim diye kandırdım, biliyorum hayvanım ama, muziplik etmeden duramıyorum. Hala dargın olan aslan parçaları varsa bana, kırmayın bu yufka yüreceğimi be kızancıklar.

Sonuçları alınca doktora gittim ama keşke gitmeseydim dedim. Ciddi olarak söylüyorum ki bazı doktorlardan ben daha bilgiliyim.(değilim lan) Ama bir an doktorun benle ciddi ciddi taşşak geçtiğini düşünmedim değil. Bana daha önce kullandığım ilaçlardan istediğim birini yazacağını söyledi. Kuzenimin arayıp dönere(tavuk) mayonez koydurayım mı demesi gibi bir şeydi bu. Ben söyledim bir iki ilaç onları yazı bana. Diyet listesi istedim, bana internetten bakabileceğimi söyledi. Neyin internetinden bahsediyorsun amk ya dedim içimden. Ben internet yüzünden kanser olduğumu sanıyordum dedim. Siktirtme internetini.(bunu demedim) Antidepresan kullanıp kullanmadığımı, duygusal(böyle hislenmeli acayipli şeyler) olaylar yaşamış olma ihtimalimden olabileceğini söyledi. Tabi bana saçma geldi bu. İbne miyim, top muyum öyle şeyler olsun diye geçirdim içimden. Kısacası o doktoru pek umursamadım ve çıktım oradan.

Hayatımda belli pilanlar yapmaya karar verdim. Çok mühim şeyler değil tabiki. Önce sağlam bir doktor bulup fikir alışverişinde bulunacağım. Sonra iyi bir diyetisyen bulup sağlıklı beslenmek adına fikirler alacağım. Bir de kilo almak için çünkü hastalık esnasında 72 den 65 kiloya düştüm.(Aaah ah bir gün biri bana sağlıklı besleneceğimi söylese sikseler inanmazdım ama neyse ki öyle bir şey yaşamadan inandım.) Onun dışında Ercan ile spor salonuna yazılmaya karar verdik, çünkü sıpor yapmak bu astalıkta önemli bayağı.

Hiç işim olmamasına rağmen pisikiyatr mıdır nedir öyle bir şeye gidip bu kadar sinirli olmamam konusunda ne yapmam gerektiğini soracağım, çünkü her şeye çok çabuk ve aşırı sinirleniyorum. Eski kedi halime dönmem gerektiğini farkettim. Gerçekten piroblemli olan insanları bir kenara koyarsam, sırf acayiplikler için buraya giden insanların beynini sikeyim. Onun dışında dalyarak ve yoğun beyin sikici insanlarla muhattab olmuyordum zaten, daha da olmayacağım.

Ve son olarak daha çok Yalçın Çakır videosu izleyeceğim. Buraya yazıyorum, seni yeneceyim iblis İBS.

1 comment:

Anonymous said...

Geçmiş olsun