Friday, January 07, 2011

Neşe katın neşemize Kurabiye

Küçükken çok büyük gudiklikler peşindeydim her çocuğun yaptığı gibi. Şimdi de farklı olduğum söylenemez gerçi. O zaman aralarından en acayibi muhtemelen "Kurabiye" adlı programı izlememdi diye düşünüyorum. Pazar sabahları erken kalktığım ve televizyonun başına geçtiğim yıllarda öncelikle Silvester'ın çıkmasını beklerdim. En sevdiğim çizgi filmlerden biriydi Silvester. Bir de Dark Wing Duck, Tusubasa, Voltran falan vardı ama Varyemez Amca'yı falan sevmiyordum. Hele Heidi falan bana sonraki yıllarda yayınlanan beybileyt saçmalığı gibi geliyordu. Neyse Silvester falan bunlar, Kanal D Çocuk Kulübü diye bir programda yayınlanırdı. Programı teenliğin getirilerini yavaş yavaş gösteren bir kızcağız sunuyordu. Evet Yıldız Abla'ydı kendisi. Ben ona abla demiyordum gerçi, oradaki kuklalar öyle diyorlardı.Şimdiki fotoğraflarını ise koymuyorum. Yüreğinizi hoplatmak istemiyorum durduk yere. Gelelim programa. Evet sanırım 90'lı yıllarda yapılan en gereksiz şeydi. Hatta Birkaç İyi Adam'dan bile daha saçmaydı diyebilirim program için, düşünün ne kadar saçmaymış. Programa insanlar resim falan yolluyorlardı. Ben de acaba nü tablolar yapıp yollasam mı diye garip fikirlere kapılmıştım fakat yollamamıştım tabi. Çünkü bilinçli bir bireydim.

Neşe katın neşemize kurabiye
Neşe katın neşemize kurabiye
Şarkı, masal, eğlence, kurabiye

Evet şarkısından da anlayacağımız gibi ne kadar gereksiz bir program olduğu ortada a dostlar. Napayım ama izliyordum gönül bu, engel tanımıyordu. Her ne kadar, bu kız Keloğlan'ın kızı diye söylentiler dolaşsa da kulağımı tıkıyordum ben bunlara. Gerçi Keloğlan lan diyip acaba ne yapsam, Hbb'yi açıp Robocop'u izlesem diye muallakta kalıyordum ama vazgeçemiyordum programdan. İlerleyen zamanlardaki cevheri 10 yaşında bile görüyordum. Sanırım ilerigörüşlülük özelliğim o zamanlardan kaynaklanıyor.

Elimde daha capsler falan ama uzatmayayım, sonuçta kazanan her zaman Kanal D oluyordu, çünkü programda Yıldız vardı.(Bu arada capsler denmez diyen ilk kişiye haşgerya ısmarlayacağım, haberi olsun.) Hepinize hoşçakalın diliyorum. Ama yine de Hbb iyi tivi, iyi tivi Hbb.

No comments: