Friday, January 21, 2011

Reflü (Doktor Gozüynen ve Karabük şiveli başlığıynan)

Reflü hastalığından çekmeyen bir insan bulduğum gün o insana marketten yarım ekmek arası(kaşar+salam) bir şeyler söyleyeceğim. Hani artık moda oldu bu hastalık. Boğazım yanıyor, adeta göğsüme pıçak saplıyorlar, sanki yemek borumdan aşağı işiyorlar gibi çokca cümle duyar oldum. Haklılar da. Gerçi fazla bir olayı yok bu reflünün. Artık DÜZ bir hastalık.

-Neyin var?
+Reflü yeaa
-Uff sktir(Bunu hep ben derim)

Yani abartmaya lüzum yok. Uzun zamandır yaptığım araştırmalar ve İsviçreli Bilimadamları'ndan edindiğim bilgilerle bu hastalığın temel sebebini buldum. Evet artık işi büyüttüm ve sağlık sektörüne de girdim. Kanal D'deki Doktorum adlı program gibiyim tek başıma. Evet şimdi açıklıyorum. Reflü'nün asıl sebebi Kola içmek sevgili dostlarım. Nedeni ise çok belli. Kolada bulunan fare taşşağı özütü. Siz siz olun içmeyin şu mereti. Sonra yav sankim beni sikiyler gibi tepkiler vermeniz işten bile olmaz, benden söylemesi. Gidin sahlep için, turşu suyu için ama kola içmeyin.

Böyle diyince de ilkokul yıllarım geldi aklıma. Okul önlerinde sahlepler, turşu suları, midyeler, Adana buzlu bici bici tatlıları falan. Öğretmenlerimiz "onları hep sümüklü elleriyle yapıyorlar, ayaklarıyla yapıyorlar" gibi sözlerle bizleri yememeye teşvik etse de yerdik hep. Asıl vitamini o sümüklerde, ayak pisliklerindeydi hem, değil mi? Daha fazla hüzünlenmeden yazıyı bitireyim. Sağ üstteki anketi de oylayın lan bir zahmet, elinize yapışmaz. Sevgiler çiçeklerim.

No comments: